Årets soliga upplaga av tennisturneringen Vitamin Well Invitational

Den 1 juni var det dags för den andra upplagan av tennisturneringen Vitamin Well Invitational som i år gick av stapeln på ett soligt Djurgården och Good To Greats tennisbanor. Det blev en lyckad och fartfylld turnering där 20 ambassadörer från Norden, Tyskland, Spanien och Österrike träffades för att göra upp om den åtråvärda segern.

 

 

 

Turneringens deltagare:
Nisse Edvall @nisseedwall
Manne Forssberg@manneforssberg.se
Tom Ljungqvist @tomljungqvist
Petter Egnefors @petteregnefors
Henrik Ljungqvist@henrikljungqvist
Hanna Modig@hannamodig
Isabella Bengtsson @isabellasess
Happy Jankell @happyjankell
Carmen Thalmann @carmenthalmann
Laurent Petit @lk_laurent
Abel Rincon @abelrinconv
Signe Bro @signebro
Sarah Bro @sarahwbro
Anders Rømer @andersroemer
Mark Gosse @markgosse
Kriselda Mustonen @kriselda
Petra Korpi @petrakorpi
Sabina Särkää @sabinasarkka